Blog

Wybór ortez do stabilizacji kończyn

W ciągu malowania domu spadłem z półpiętra i okaleczyłem kończynę. Niestety byłem zmuszony pomknąć do szpitala a wiedziałem, że będzie mnie czekać założenie sztywnego opatrunku. Następnie po dwóch miesiącach, jak zdołałem chodzić po usunięciu opatrunku wyszło na jaw, iż w dalszym ciągu boli mnie kończyna. Medyk stwierdził, iż schorzenie mogło być skomplikowane, toteż być może zasadna okaże się kuracja.

Zaplanowałem takową propozycję wykorzystać więc pojechałem na terapię rehabilitacyjną realizowaną przez dom zdrowia w mojej miejscowości. Już po 10 dniach zauważałem widoczną wygodę, niemniej jednak fizjoterapeuta stwierdził, że zajęcia rehabilitacyjne niezupełnie załatwią mój problem z chodzeniem. Kluczowe jest aby w czasie, kiedy jestem poza domem i poruszam się mieć sztywną kończynę. Najkorzystniejszym rozwiązaniem wydaje się statyczność stawu po zastosowaniu ortezy. Nie rozumiałem co to jest orteza, a on wyjaśnił mojej osobie, iż jest to specyficzna ortopedyczna proteza, jaka unieruchamia stawy. Mogłaby zastąpić gips gdyby dochodziłoby do skręcenia kolana a przez to wspiera nas by dojść do pierwotnego stanu. Rehabilitant dodał, iż takowy przedmiot mógłbym nabyć w sklepie ze sprzętem medycznym.

Odszukałem odpowiedni sklep medyczny

Pragnąłem względnie najrychlej nabyć ortezę. Sądziłem, iż to założenie wspomoże mnie żeby wrócić do całkowitej lokomocji. Nie byłem pewien, w którym miejscu poszukiwać sklepu ze sprzętem medycznym. Chciałem, ażeby ten sklep mieścił się w Krakowie, niedaleko mojego domu, w związku z tym kliknąłem w internecie wyrażenie sklep medyczny kraków. Znalazłem rekomendowany przez sporą liczbę internautów sklep Zdrowie. Poprosiłem żonę by mnie dotransportowała do sklepu Zdrowie, bowiem w dalszym ciągu miałem kłopoty z jechaniem samochodem. W sklepie Zdrowie doradzono mojej osobie dobraną ortezę oraz pokazano jakim sposobem tą ortezę wykorzystywać. Na domiar tego uzyskałem zniżkę na jej nabycie. Handlowcy stali się niezwykle uczynni, dostarczali mej osobie wskazówek i cechowali się fachową wiedzą.

Ekspresowa regeneracja kończyny

Zadecydowałem, iż powinienem używać stabilizator kończyny gdy gdzieś wychodzę więc od razu zanotowałem postęp. Zaledwie po tygodniu napór stał się w znacznym stopniu mniejszy. Na rehabilitacji robiłem bardzo duży progres. Finalnie po ośmiu tyg. zrealizowałem rehabilitację a dodatkowo zaprzestałem nosić ortezę. Noga cudownie się zregenerowała. Byłem w stanie biegać, kierować samochodem i jeździć rowerem. Fajnie, iż kupiłem stabilizator kończyny w sklepie medycznym w Krakowie, gdybym tego nie zrobił nie odzyskałbym zupełnej aktywności.