Blog

Przenigdy nie wybierajmy się do hipermarketu zgłodniali, albowiem wtedy kupujemy więcej niż tak naprawdę potrzebujemy, uprzednio skoczmy na pizzę

Kiedy nie mamy chęci na domowe pichcenie, dobry wybór to pizzeria sosnowiec. Miejsce to zyskuje same dobre noty. Dlaczego? Z pewnością główną przyczyną jest pyszny smak serwowanych tam dań. W połączeniu z czarującym klimatem, zyskuje tytuł miejsca wartego odwiedzenia. Sporym walorem, są także atrakcyjne ceny i bardzo dobra jakość dań. Jakie danie cieszy się zatem największą popularnością? Jest to oczywiście pizza. Od dłuższego czasu gości na polskich stołach, zapewniając nam szczyptę egzotyki prosto z Neapolu.

pizza widelcem
Skąd pochodzi przepis na ten znany i lubiany przysmak? Otóż, zacznijmy od nazwy – termin pizza pochodzi od łacińskiego picea. Znaczy to „wypiekany w piecu bochenek chleba”. Najbardziej znaną wersją tego posiłku, jest oczywiście „Margherita”. Jej nazwa pochodzi od Małgorzaty Sabaudzkiej, dawnej królowej Włoch. Historia głosi, że na jej cześć wymyślona została pierwsza współczesna pizza. Jej głównymi składnikami, było ciasto, bazylia, ser mozarella i pomidory. Patriotyczna kolorystyka porwała Włochów. Ale z pewnością każdy z entuzjastów gotowania wie, że określenie „pizza” znane było już w XIX wieku. Jednak wtedy oznaczało słodkie ciasto z migdałami i cukrem. A prymitywna jej wersja, czyli placek z ziołami i oliwą, znany był dużo wcześniej.
Obecnie pieczonych jest o wiele więcej jej typów. Między innymi pizza neapolitańska czy Foccacia. Ludzie z całego świata kochają tą potrawę tak bardzo, że 9 lutego celebrują Dzień Pizzy. I mimo tego, że nie jest ona trudna w przyrządzeniu, większość smakoszy rozsmakowuje się nią w rozmaitej maści restauracjach. Statystyki pokazują, że typowy mieszkaniec USA konsumuje włoski przysmak aż 30 razy do roku! Gdy chcemy poczuć się jak w neapolitańskiej pizzerii wybór jest prosty. Jest to pizzeria sosnowiec. Spróbujemy tam nie tylko pizzy, lecz także innych, wspaniałych dań.
w pizzerii
By skosztować najlepszych dań polecamy zerknąć na witrynę www pizzeria Szczecin. Restauracja położony jest w województwie zachodniopomorskim, dostarcza dania z dowozem zaś przy tym opłaty za nie są niskie. W tym miejscu posilisz się wybornie i niedrogo.
pizza ze znajomymi