Blog

Korek w instrumentach muzycznych

Właściwości korka cenione są w bardzo wielu dziedzinach życia. Trwałość surowca powoduje, że jest on bardzo popularny w branży budowlanej (rolki korkowe, korek samoprzylepny, arkusze korkowe itp.; więcej produktów na stronie:

https://korkrollen.de/). Z kolei właściwości hipoalergiczne, jakie posiada naturalny korek, stawiają go na pierwszym miejscu wśród materiałów. Może być bowiem wykorzystany w pokoju dziecięcym lub w domu, gdzie znajdują się alergicy. Korek jest w pełni bezpieczny, nie podrażnia ani nie uczula. W dodatku jest bardzo elastyczny, wodoodporny i niepalny. Dzięki sprężystości i trwałości znajduje zastosowanie nawet w instrumentach muzycznych.
jasna rolka kork

Skąd wywodzi się korek?

Surowiec pochodzi z masywnej, bardzo grubej kory dębu korkowego, występującego na terenach śródziemnomorskich. To majestatyczne drzewo żyje ok. 150 lat, a co 9 lat zrywa się z niego korę. Zabieg w żaden sposób nie uszkadza drzewa, ponieważ wykonywany jest przez profesjonalistów. Pozyskany korek, po wymaganym okresie leżakowania, trafia do obróbki. W wyniku tego procesu powstają popularne tablice korkowe, rolki korkowe oraz wiele innych artykułów. Państwem, które może pochwalić się największym areałem drzew dębu korkowego, jest Portugalia.

Korek w instrumentach muzycznych – zastosowanie

Ten niepozorny surowiec znajduje zastosowanie w instrumentach muzycznych w postaci na przykład: ustników do saksofonu, frontów gitarowych oraz przeróżnych podkładek czy wkładek w innych instrumentach. Ustniki korkowe świetnie spełniają swoją funkcję, ponieważ są elastyczne. Dzięki temu nałożenie ich na część ustną instrumentu nie sprawia najmniejszego problemu. W dodatku tego typu ustnik nie chłonie, jest ciepły i miły w dotyku, a także bardzo trwały.
Korek znajduje zastosowanie niemal wszędzie. Przeróżne artykuły, wykonane z tego naturalnego surowca posiadają swój niecodzienny urok. Natomiast inne przedmioty wyposażone w elementy z korka, jak np. instrumenty muzyczne, wyglądają oryginalnie i wzbudzają zainteresowanie. Modny korek jest idealną alternatywą dla sztucznych materiałów.
korkowa podłoga