Blog

Dodatkowe koszta, które dotyczą towarów ściąganych z zagranicy

Handel internetowy na chwilę obecną coraz bardziej intensywnie wzrasta i coraz większa grupa zainteresowanych osób postanawia sięgnąć po szereg produktów poza naszym krajowym rynkiem. Często uzasadnione jest to między innymi niższymi cenami różnorodnej gamy towarów i co związane z tym faktem większą opłacalnością kupowania ich. Zważywszy przede wszystkim na sytuację, że w skali ostatnich 5 lat na rynku w Polsce pojawiło się sporo portali które umożliwiają właśnie zakupy z innych krajów na dodatek jeszcze z kolei, znacznie prostsze stało się płacenie w obcych walutach.

Zagraniczne strony

Portale zagraniczne umożliwiają zamawianie produktów nawet z takich odległych krajów jak Chiny. Tamtejszy rynek jest tak prężny i ekspansywny, że z pewnością każdy znajdzie na nim coś odpowiedniego dla siebie. Coś z czego niewątpliwie będzie w każdym względzie zadowolony. Dlatego otwarcie się tych serwisów na rynek polski było ogromnie ważnym wydarzeniem, do tego stopnia, że wiele osób zainteresowało się zakupami w nich. Dodatkowo ceny produktów w tego typu serwisach są naprawdę niskie przez co wiele osób przejawia jeszcze większe zainteresowanie nimi.

Inne opłaty

Zamawianie produktów z Chin to jednak często opłaty dodatkowe o których nie zawsze się mówi a o których warto pamiętać. Opłaty te dotyczą aspektów kontroli celnej. Za dodatkowe opłaty odpowiada odprawa celna. Obecnie nie znajduje zastosowania absolutnie żaden sprawdzony sposób, który pozwalałby na uniknięcie opłat związanych z kontrolą. Paczki z zagranicy zazwyczaj oznaczane są jako prezent jednak czasem nie jest to uznawane i nakładane jest na paczkę cło, które znacznie zwiększa jej cenę. Jest to jednak tak naprawdę loteria i nikt nie jest w stanie przewidzieć ile procent szans jest na to, że cło na paczkę zostanie nałożone.

Podsumowując…

Kupowanie w internecie z zagranicznych serwisów może być więc bardzo opłacalne ale należy liczyć się z tym, że mogą dotyczyć osób kupujących dodatkowe opłaty. Jeśli naprawdę ktoś ma tego świadomość i jest przygotowany na ewentualną konieczność zapłacenia cła to zakupy mogą być dla niego bardzo bezpieczne i prawdopodobne jest, że nie będzie miał z nimi kompletnie żadnych problemów.